פליני 161×600
160x600WEBTHENET
היום: 14/05/2021 שעה: 19:18

מועצה באר יעקב

BURAK
סיינס מדיה 970X60
באר יעקב City עסקים מועצה באר יעקב

מועצה באר יעקב

המועצה המקומית באר יעקב

באר יעקב היא מועצה מקומית שהוקמה בשנת 1907 ומאז רק הלכה והתפתחה. תפקיד המועצה הוא להעניק לתושביה שירותים ציבוריים חיוניים כגון חינוך, רווחה, רפואה, תשתיות, פיתוח ועוד. כיום מונה המועצה אלפי משפחות ותיקות וצעירות אשר הרחיבו את המועצה למעל 19,000 נפשות.
מחלקות המועצה השונות פועלות במרץ בכדי להמשיך למנף, לבנות ולפתח את באר יעקב תוך מקסום השימוש במשאבים הקיימים וניצול היתרונות היחסיים של באר יעקב, כגון קרבתה לערים גדולות (ראשון לציון, נס ציונה, רמלה), התשתיות הרחבות עליהן ניתן להתבסס ועוד.

על חלק משטחה של באר יעקב ממוקם המחנה הצבאי צריפין. בימים אלו המחנה הצבאי בתהליכי פינוי והעברה לאיזור הדרום, מה שיקרב את באר יעקב אף יותר לראשון לציון ויאפשר שיתופי פעולה פוריים. חלק מהתוכניות העתידיות לבאר יעקב וראשון לציון הן הקמת שכונות פאר חדשות, פארקים חדשים בניהם גם פארק מדע.

פועלן של המחלקות השונות במועצה:

מחלקת החינוך

בבאר יעקב מאמינים כי החינוך הוא מעלה ראשונה, השקעה בדור העתיד שיפתח וימשיך לבנות את המועצה. על כן, מחלקת החינוך במועצה שמה דגש על תוכנית הליבה ועל תוכניות חינוך מורחבות. ההורים הם חלק בלתי נפרד מתהליך החינוך ועל כן קמו וועדות הורים שונות בשיתוף עם הנהלות בתי הספר.

חינוך דתי

באר יעקב ידועה כמוקד של ישיבות חרדיות מובחרות וכוללת בתוכה 4 ישיבות: ישיבת באר יעקב, ישיבת שארית יוסף, ישיבת גרודנה וישיבת נוה ארץ.

שירות פסיכולוגי

החל מגני הטרום-חובה ועד סיום הלימודים מלווים התלמידים, ההורים ואנשי החינוך בשירות פסיכולוגי חינוכי שכל מטרתו היא להקל, לתמוך ולקדם את הלומדים והמלמדים.

ספריה עירונית

באר יעקב מתהדרת בספריה עשירה הכוללת מעל 30,000 ספרים ב-4 שפות שונות (עברית, אנגלית, רוסית וספרדית) ועמדות מחשב העומדות לרשות ציבור המועצה.

מחלקת המים

לבאר יעקב יש 2 מקורות מים עיקריים המספקים מים לעיר כולה: חברת מקורות ומשאב קידוח אשר יונק מי תהום. לפי הנחיות משרד הבריאות, מחלקת המים עורכת בדיקות מים תקופתיות אחת לשבועיים בכדי לוודא שהתושבים מקבלים את הטוב ביותר.

מחלקת רישוי עסקים

באר יעקב שמה לה לדגש להעצים ולעודד הקמה של עסקים ביישוב. מחלקת הרישוי עושה כל שביכולתה בכדי להקל ולקצר את תהליך רישוי העסק לפי כל החוקים ועל כן מרכזת את כל התהליך- מתחילתו ועד סופו ומעניקה שירותי ייעוץ והכוונה לכל אזרח המעוניין לפתוח עסק ביישוב.

מחלקת תרבות ופנאי

בבאר יעקב קיים מרכז קהילתי המעניק מגוון רחב של חוגים ופעילויות פנאי ותרבות לכל התושבים במועצה. בכדי להתאים במדוייק את התכנים המועצה משלבת את הקהילה בבחירת התכנים ומרכיבה וועדות שונות שפועלות לאורך כל השנה.

עלייה וקליטה

מחלקת הקליטה במועצה הוקמה על ידי משרד הקליטה ומטרתו העיקרית היא לטפל באוכלוסיית העולים ושילובם באופן במיטבי באוכלוסייה ובקהילה הקיימת.

רפואה

בבאר יעקב ניתן למצוא מרפאה איזורית, מספר בתי מרקחת לשירות כל קופות החולים, בתי חולים: אסף הרופא, ושמואל הרופא ואף בית חולים פסיכיאטרי.

  • אין קטגוריות
הוסף עסק חינם!
טוען...